+49 4284 927 838
office@avggereed.nl
NL DE TERUGBELSERVICE

AVG – ADVIES & ASSISTENTIE

Privacy management as a Service
Menu
  • Home
    • FG as a Service
    • DPO as a Service
    • Internationaal Ondernemen
  • Doelgroepen B2B /B2C
    • Kinder- en jeugdzorg
    • Sector logistiek en transport
    • Sector techniek, productie en bouw
    • Media- en communicatiesector
    • Toerisme-, recreatie- en horecasector
    • Handels en dienstverleningssector
  • Privacyverklaring
  • Bedrijfsgegevens

DPO as a Service

Data Privacy Officer as a Service

Het is – indien er voor jouw organisatie geen wettelijke verplichting bestaat tot het aanstellen / benoemen van een functionaris gegevensbescherming – ook mogelijk om aan een werknemer of externe adviseur, werkzaamheden op het gebied van bescherming persoonsgegevens op te dragen.

Deze werknemer of externe adviseur treedt dan niet op als FG en mag dan ook niet als zodanig extern of intern gecommuniceerd worden! In dit geval wordt geadviseerd voor deze medewerker een alternatieve benaming, bijv. DPO, te gebruiken.

De functie van een Data Privacy Officer is in veel bedrijven niet per definitie een fulltime functie. Daarom biedt ik jou de mogelijkheid om mij op flexibele basis voor de functie van DPO as a Service in te huren, wat jou de volgende voordelen biedt zonder zelf iemand fulltime of partime in dienst te hoeven nemen:

  • Grote mate van flexibiliteit voor jouw organisatie;
  • Je betaalt alleen daadwerkelijk gewerkte uren;
  • Altijd de mogelijkheid tot opschalen voor specifieke projecten en/of bij escalatie;
  • Door een FG buiten jouw organisatie heeft deze altijd een grote mate van onafhankelijkheid;
  • Het kennisniveau wordt altijd up-to-date gehouden, zonder kosten voor opleiding of cursus;
  • Door het aanstellen van een Data Privacy Officer laat je zien aan de Autoriteit Persoonsgegevens dat je als organisatie de bescherming van persoonsgegevens belangrijk vindt.

In tegenstelling tot de benoemde Functionaris voor de Gegevensbescherming  is de Data Privacy Officer bij de uitvoering van zijn taak (DPO as a Service) niet verplicht tot samenwerking met de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

De Data Privacy Officer wordt niet bij de Autoriteit Persoonsgegevens aangemeld!

Indien je voor de ondersteuning ten behoeve van de inplementatie en compliance van de AVG gebruik maakt van een DPO moet je – zowel binnen als buiten jouw organisatie – duidelijk maken dat deze persoon geen FG in de zin van de wet is.

Aandachtspunten voor de ondernemer

Als verantwoordelijke voor de verwerking van persoonsgegevens hoeft u vaak geen functionaris gegevensbescherming voor uw onderneming of organisatie aan te stellen.

Maar u moet wel de wetgeving inzake gegevensbescherming volledig implementeren!

Ook als u freelancer,een zzp'er bent of slechts één of twee medewerkers in dienst heeft en persoonsgegevens;

- met een zekere regelmaat en/of,
- met een potentieel risico voor de betrokkene en/of,
- een speciale categorie,

verwerkt moeten de AVG en de Uitvoeringswet Algemene verordening gegevensbescherming en alle andere voorschriften inzake gegevensbescherming worden nageleefd.

Over AVG gereed

Om te voldoen aan de eisen die de AVG en de uitvoeringswet UAVG aan verantwoordelijken van ondernemingen en organisaties stellen, moeten passende organisatorische en technische maatregelen getroffen worden om een zorgvuldige omgang met en beveiliging van persoonsgegevens te kunnen waarborgen.

Samen met u zoeken wij uit of u een Functionaris voor Gegevensbescherming nodig hebt. Vaak zal dit niet het geval zijn. Vervolgens zal ik een “nul-meting” doorvoeren. Deze meting zal snel en transparant, betrouwbare informatie leveren tot de aanwezige implementatie van de AVG. U krijgt inzicht welke gebieden aandacht nodig hebben binnen uw onderneming. Doormidel van vragenlijsten, interviews en analyse, wordt vastgesteld hoe er op dit moment binnen uw onderneming met persoonsgegevens wordt omgegaan en hoe deze worden geadministreerd.

Contactgegevens

Franz Tertsch - AVG adviseur en auditor gegevensbescherming

Bezoekadres: Waldstraße 2, 27446 Anderlingen Duitsland


Telefoon: +49 4284 927 838 / E-Mail: office@avggereed.nl

Copyright © 2019-2023 AVG Gereed. All Rights Reserved
Design by WBS&SKT Webdesign